Tze.pl Wrocław ul. Kominiarska 62A Nip 827 192 58 20
logo ulugi tze 3 2
pompa ciepla panasonic aquarea t cap 9 kw cop 4
Panasonic Aquarea
partner1
pompa ciepła Mitsubishi

Pompa ciepła

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA?

 

BEZOBSŁUGOWA PRACA

Powietrzne pompy ciepła są urządzeniami w pełni bezobsługowymi – jedyne czynności, jakie należy wykonywać to wybieranie na sterowniku lub ekranie telefonu temperatury, jaka ma być utrzymywana w pomieszczeniach oraz w zasobniku ciepłej wody . Koszt ogrzewania jest porównywalny jak przy paleniu węglem, a użytkownik ma pewność, że nawet podczas długiego urlopu w domu będzie utrzymana zadana temperatura – i to bez potrzeby zatrudniania palacza. Użytkownicy chwalą sobie niskie koszty ogrzewania, a także różne małe i duże oszczędności. Na przykład, jeśli zastosujemy rekuperację nie trzeba budować komina, odchodzi nam koszt ok 3 000 pln. A gdy go nie ma, nie płacimy również za okresowe przeglądy kominiarza. Bezobsługową pracę chwalą sobie również osoby starsze, które nie są w stanie samodzielnie ładować ani opróżniać kotła na paliwo stałe.

Urządzenie nadaje się do pracy w trybie grzania i chłodzenia oraz współpracy z instalacją fotowoltaiczną, co dla planujących zamontowanie paneli PV właścicieli jest dobrą informacją.

Współczynnik efektywności pompy ciepła (COP) średnio przekracza wartość 4,5 więc teoretycznie może ona dostarczać przeszło czterokrotnie więcej energii (w postaci ciepła), niż pobierze jej z sieci elektroenergetycznej (1 KW energii elektrycznej  to 4,5 KW ciepła)

Koszty ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania ciepłej wody użytkowej znacząco się zmniejszą. Komfort domowników będzie bez porównania większy, a powietrza nie będą zanieczyszczać spaliny.

Pompa składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się układ chłodniczy, i wewnętrznej, zawierającej hydrauliczną część układu realizującą wymianę ciepła między jednostką zewnętrzną a instalacją grzewczą. W obiektach modernizowanych jednostkę wewnętrzną umieszcza się zwykle w dotychczasowej kotłowni. Na zewnętrzną trzeba znaleźć dogodne miejsce poza domem, na działce – niezbyt daleko od jednostki wewnętrznej (aby łączące je przewody nie musiały być długie), ale – ze względu na emitowany przez nią hałas – w bezpiecznej odległości od okien, zwłaszcza sypialni, oraz od granicy działki i znajdujących się na niej zabudowań. Niewłaściwy wybór miejsca montażu lub sposobu mocowania przewodów gazowych mógłby wzmóc hałas nawet o kilka decybeli.

Oprócz pompy ciepła w instalacji najczęściej montujemy także bufor o pojemności od 50 do 250 l, a ponieważ pompa ciepła może podgrzewać wodę użytkową – również zasobnik do c.w.u. o pojemności 250 l. Na życzenie Klienta wyposażamy  w grzałki elektryczne, które w instalacji będą pełniły funkcję dodatkowego, szczytowego źródła ciepła, koniecznego w instalacjach z pompą ciepła typu powietrze-woda.

Jak działa pompa ciepła?

Powietrze na zewnątrz budynku służy do ogrzewania, jak i do chłodzenia pomieszczeń.Ujemne temperatury nie stanowią problemu gdyż powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, lub powietrze /powietrze a następnie wykorzystać je do grzania budynku oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej CWU do zasobnika. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka chłodząca, klimatyzując dom w okresie letnim .
Pompy ciepła powietrze/powietrze i powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze z otoczenia, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora poziomego gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -30 C i niżej.  Warto zainwestować w panele fotowoltaiczne aby uzyskać prawie bezpłatną eksploatację.

Nie byłem przekonany ale po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony…

Należy jednak wiedzieć, że instalowanie, konserwacja i serwisowanie pomp ciepła zawierających F-gazy może być realizowane wyłącznie przez personel i firmy posiadające certyfikaty F-gazowe. Prawo wymaga także od operatora urządzenia tego, aby udzielając zlecenia upewnił się, że powierza prace firmom i osobom dysponującym odpowiednimi certyfikatami.

My jako firma instalująca powietrzne pompy ciepła posiadamy wszystkie uprawnienia wynikające z ustawy o F-gazach. Prosimy pamiętać, że to Państwo staniecie się operatorem urządzenia i będziecie ponosić odpowiedzialność kto zainstalował urządzenie. Najlepiej więc skorzystać z usług firmy takiej jak nasza specjalizującej się w kompleksowej obsłudze w zakresie budowy instalacji grzewczych/chłodzących w oparciu o montaż wysokowydajnych pomp ciepła.

W ramach współpracy oferujemy:

Doradztwo – zanim przejdziemy do prac montażowych konieczna jest rozmowa lub spotkanie i dokonanie obliczeń. Ma to na celu ustalenie odpowiedniego doboru mocy grzewczej pompy ciepła w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną projektowanego lub też istniejącego budynku (wylicza się je za pomocą specjalnie do tego przygotowanych programów). Posiadając obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną przechodzi się do doboru pompy ciepła, wykorzystując w tym celu komputerowy program symulacyjny instalacji z pompami ciepła. Następuje przedstawimy proponowane rozwiązania wraz z wyceną.

Przygotowanie projektu i dokumentacji – po akceptacji oferty przygotowywany jest profesjonalny projekt umowy i projekt instalacji. Klient otrzymuje go wraz z kompletem spersonalizowanych dokumentów, które potrzebne będą do realizacji inwestycji (np. do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła z programu Czyste Powietrze.

Dostawa i montaż instalacji – po starannym dobraniu elementów instalacji (bufora (jeśli wymagany), pompy obiegowej, zbiornika CWU, zaworu trójdrożnego itd.). Wszystkie urządzenia i komponenty wysłane są specjalną przesyłką lub osobiście dostarczane do Klienta. Później następuje montaż urządzeń przez certyfikowanych instalatorów, gwarantujących wydajność i bezpieczeństwo instalacji.

Gwarancja i serwisowanie – Jako profesjonalny instalator posiadający uprawnienia do montażu i serwisu Pomp Ciepła zapewniamy bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług. Podstawowe usługi montażowe objęte są dwu letnią gwarancją. Natomiast na wszystkie urządzenia i komponenty Klienci otrzymują gwarancję nawet do 5 lat.

Wszystkie przedstawione przez nas marki Pomp Ciepła cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów. My ze swojej strony gwarantujemy indywidualne wsparcie, wiedzę oraz fachowe podejście oraz atrakcyjne ceny oraz kompleksowa obsługę Klientów.